Modelářské soutěže

Soutěže patří k vrcholným společenským aktivitám modelářské komunity. Někdo má svoji plesovou sezonu, my máme sezonu soutěžní (a ta na rozdíl od té plesové trvá celý rok). Návštěva těchto akcí znamená nejenom účast v soutěžním klání, ale především setkání s kolegy modeláři, účast na workshopech a návštěvy prodejců. Novinky modelářského světa, které prodejci na soutěžích vždy prezentují, ve spojení se slevami na jejich zboží, představují mnohdy vražednou kombinaci pro naše peněženky.

Brno, Plzeň, Wien, Mosonmagyaróvár, Bratislava, Jihlava, Křenovice,….  patří mezi naše standardní destinace. Ty jsou pak průběžně a operativně doplňovány o další modelářské soutěže, především v České republice. Ostatně, i my sami jednu modelářskou soutěž pravidelně pořádáme. Jmenuje se Modelbraní a více informací o ní získáte _zde_.

Modelářské soutěže jsou tak především příjemná a vítaná setkání s ostatními kolegy, se kterými se jinak „vidíme“ pouze virtuálně, v rámci internetového modelářského fóra.


Mosonmagyaróvár

Mosonmagyaróvár (zkráceně Mošoň) je příjemné a sympatické lázeňské město na severu Maďarska, pár kilometrů od Bratislavy. Soutěž, která zde pravidelně probíhá v areálu zemědělské univerzity, patří mezi ty hojně zastoupené modeláři doslova z celého světa. Jednou větou: hezké město, pohodová soutěž, fantastická atmosféra.


Křenovice

Pokud bychom se v Křenovicích objevili v roce 1805, bylo by více než pravděpodobné, že na návsi potkáme Napoleona Bonaparte. Po více než dvou stech letech vystřídali slavného vojevůdce neméně slavní modeláři. Ke konci října zde probíhá již tradiční soutěž „O zlatý křen“ s více než zajímavým doprovodným programem – klobásou s pravým místním křenem. Křenovická soutěž patří mezi menší soutěže. O co však je menší, o to více na nás z ní dýchá domácí sousedská pohodová atmosféra…